O nas

Kawasaki EL 250

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2006 roku. Przy ognisku nad Odrą, Wojtek (Kosin) zaczął snuć marzenia o zakupie motocykla. Aby bardziej urealnić swoje marzenia, na ognisku pojawił się motocyklem.

Virago 535

W październiku ziściło się marzenie Kosina. Na podwórku pojawiła się Virażka 535. Nie było końca oh-om, ah-om. Hamir testuje Hondę Seven-Fifty, po trzymiesięcznym romansie następuje rozstanie.

To pierwsze to Hamira

W grudniu na naszym „podwórku” pojawia się nowa Virówka 1100. Dumnym jej właścicielem stał się Mirek (Hamir).

 Trzej muszkieterowie

W międzyczasie pojawił się Maruder 800 z Markiem (Prezesem) na pokładzie. I tak się zaczęły Ich wspólne wyjazdy na trzy „tubylcze” motocykle plus kilka zaprzyjaźnionych maszyn.

Kwiecień 2007 – przełom! Hamir, Kosin i Prezes lecą na I Zlot Viagro do Kletna. Tam poznają innych pozytywnie zakręconych motocyklistów, miedzy innymi Maryśka, Pierwoszowa, Krasnala. Są oni „członkami” Elitarnego Klubu Griatryków, inaczej *E*K*G*.

Tak się zaczęło. Potem było już tylko z górki (no i pod górki tez się jeździło).

Tatry

Pierwszy dalszy wyjazd Ojców Zalozycieli w składzie: Hamir, Kosin i Prezes odbył się w czerwcu 2007 roku. Ojcowie zaliczyli traskę do Zakopanego i Słowackiej Tatrlandii. Do końca 2007 roku grupa powiększyła się o kilka maszyn. W większym składzie zaliczonych zostało wiele wiele bliższych i dalszych wyjazdów. Przełomowym momentem było zorganizowanie w styczniu 2008 pierwszego spotkania w FARAONIE. Na spotkanie przybyło wielu motocyklistów miejscowych (z Brzegu Dolnego i okolic) oraz zaproszeni motocykliści z zaprzyjaźnionych forów. Grupa rozrastała się z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Coraz trudniej było omawiać się ze wszystkimi na wspólne weekendowe wyjazdy. Tomek (Suzi) wpadł na pomysł, aby założyć nasze lokalne, internetowe forum. I tak 27 kwietnia 2008 Hamir zrealizował pomysł Suzi’ego – założył forum „Motobd”. Od tego momentu mogliśmy się umawiać na wyjazdy, dzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami. Pewnego majowego dnia 2008 roku Krzysiek (Homer) zarzucił na forum pomysł, abyśmy nazwali swoja grupę od pierwszych liter z naszych tablic rejestracyjnych – DWL. W wyniku glosowania wybrana została nazwa Dużo Więcej Luzu. Pasowała ona do naszych charakterów. Następnie przyszedł pomysł na logo grupy i koszulki. Pomysłodawca stworzenia loga był Marcin (Młody). I tak w czerwcu 2008 roku dorobiliśmy się Klubowych koszulek. Od tej pory byliśmy jednoznacznie identyfikowani i rozpoznawani w okolicy i nie tylko.

Kilka krótkich filmików z naszych zwariowanych wypraw w 2008 roku.

 

w 2009 roku

 

 


I zlot na Golinie

 


DWL Pomaga Bogatyni

 

Wyjazd na akcję Motoserce 2011

 

 Parada podczas Motoserca 2011

 

 Powrót z Motoserca 2011

2013 rok

28 października w Brzegu Dolnym miało miejsce uroczyste otwarcie mostu nad Odra. Mogliśmy wziac udzial w tym "historycznym" wydarzeniu. Przy tej okazji spotkaliśmy się z Prezydentem R.P. Bronisławem Komorowskim

 

DWL z Prezydentem

 

Braliśmy udział w otwarciu "Mostu Wolnosci - 4 czerwca"

 

oraz zrobilismy sobie zdjecie z Grzegorzem Schetyna

DWL z Grzegorzem Schetyną

2018 rok

11 listopada - STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Po 123 latach zaborów Polska pojawiła się ponownie na mapach Świata. Z okazji tak Zacnej Rocznicy, Homer wpadł na pomysł zorganizowania akcji - "100 MOTOCYKLI NA 100 LAT PAŃSTWA POLSKIEGO".